جمعه 1 بهمن 1400
Friday 21 January 2022
17 جمادی‌الثانی 1443

 

ایران در جمع صادر کنندگان داروهای دیابت قرار می گیرد

احداث مدرن ترین کارخانه تولید انسولین خاورمیانه در ایران، کشورمان را در جمع صادر کنندگان داروهای بیماران دیابتی قرار می دهد.

 
  

به گزارش داروغذا به نقل از خبرگزاری مهر، «جم اوزنج» مدیرعامل شرکت تولید کننده قلم انسولین لومیر(levemir) روز جمعه در حاشیه برگزاری همایش معرفی قلم انسولین در تهران، گفت: عملیات اجرایی احداث مدرن ترین کارخانه تولید انسولین خاورمیانه حداکثر تا ماه آینده در ایران آغاز می شود.

وی اظهار امیدواری کرد: با بهره برداری از این واحد مدرن صنعتی، به جای واردات داروهای مورد نیاز بیماران دیابتی، ایران به جمع کشورهای صادر کننده داروهای جدید مورد نیاز این بیماران در سطح منطقه تبدیل شود.

جم اوزنج، درباره ویژگی های محصول جدید ارائه شده در ایران، گفت: این قلم انسولین در حال حاضر ایمن ترین قلم انسولین موجود در سطح جهان برای بیماران دیابتی است.

 

 

وی تاکید کرد: از دیگر ویژگی های این انسولین، در کنار اثر طولانی آن که موجب کنترل مناسب با یک بار تزریق در روز افراد دیابیتی نوع ۱ و ۲ می شود ، می توان به ایمنی بسیار بالای آن اشاره کرد که موجب شده تا FDA آمریکا، این انسولین را جهت استفاده در دوران بارداری، شیر دهی و همچنین کودکان از دو سالگی، ایمن بداند.

جم اوزنج افزود: از دیگر مزایای این قلم انسولین، افزایش وزن کمتر آن که موجب می شود نگرانی از اثر افزایش وزن ناشی از مصرف انسولین در بیماران کاهش یاید.

وی درباره تولید این محصول در ایران هم گفت: همزمان با بهره برداری از کارخانه ، این محصول هم در ایران تولید خواهد شد.

جم اوزنج با اشاره به تفاهمنامه ای که با سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت برای احداث این واحد صورت گرفته اظهارداشت: انتظار می رود اجرای این پروژه حدود ۵ سال به طول انجامد و برای اجرای این طرح حدود ۷۰ میلیون یورو سرمایه گذاری مستقیم صورت می گیرد.

این قلم انسولین که در حال حاضر در بیش از ۱۱۴ کشور دنیا استفاده می شود، یک انسولین پایه با طول اثر تا ۲۴ ساعت است که در قلم فلکس پن ارائه شده است.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی تغییر کد امنیتی

اطلاعات تماس انجمن داروسازان

 آدرس انجمن : ساری - خیابان پیروزی - نبش خیابان المهدی (پیروزی10) - ساختمان نظام پزشکی - طبقه چهارم

تلفکس :   44430907 - 011

پست الکترونیکی :Info{@}AdSari.ir

بالا رفتن